VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wyznajemy wiarę, że Jezus po swojej męce i zmartwychwstaniu z ciałem i duszą wstąpił do nieba. Odejście to jest związane z zapowiedzią zesłania Ducha Pocieszyciela dlatego rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego. Na godz. 12.00 przybywa pielgrzymka kierowców. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Dziś po Mszach św. przed bazyliką zbieramy ofiary na ufundowanie figury św. Filipa na placu przed bazyliką. Także dziś przez cały dzień prowadzimy zbiórkę na rzecz Fundacji Małe Stópki. Pod chórem i na furcie klasztornej zbieramy artykuły dla małych dzieci. Szczegóły na plakatach.

 

  1. W środę obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o 19.00 poprzedzoną różańcem.

 

  1. W piątek przypada wspomnienie św. Filipa Neri, jest to uroczystość patronalna naszego zgromadzenia. Zapraszamy w tym dniu rodziców z dziećmi na mszę św. o 17.00 z tradycyjnym błogosławieństwem dzieci.

 

  1. W sobotę wieczorną Mszą św. o 19.00 rozpoczynamy uroczystości odpustowe ku czci Zesłania Ducha Świętego.

 

  1. Również w sobotę – Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji i Oratorium Świeckie zapraszają do wspólnej modlitwy o Dary Ducha Świętego w wieczór Wigilii Zielonych Świąt. Wspólną modlitwę rozpoczniemy Apelem Maryjnym o 21.00, następnie czuwanie z prośbą o dary Ducha Świętego zakończone Mszą św. ok. 23.00.

 

  1. W niedzielę 28 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy uroczystości odpustowe, które potrwają przez cały tydzień. Szczegółowy program tygodnia odpustowego znajduje się na afiszach oraz na stronie internetowej sanktuarium. Tego dnia o godz. 10.30 wyruszy z gostyńskiego rynku „Marsz dla Życia i Rodziny” na Świętą Górę. W ogrodach za bazyliką odbędzie się Ekofestyn, na który zapraszamy całe rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy wiele różnych atrakcji. Podczas festynu odbędzie się loteria fantowa dla Hanki Walecznej, mieszkanki Gostynia chorującej na chorobę Angelmana.

 

  1. Dziś oraz w tygodniu zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, dewocjonalia, pamiątki, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Są do nabycia pamiątki komunijne i emblematy eucharystyczne na święto Bożego Ciała. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.