VII Niedziela Zwykła

  1. Dziś rozpoczyna się 40-godzinne Nabożeństwo, które trwać będzie do wtorku. Poświęćmy ten czas na spotkanie z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie, aby się umocnić Jego Obecnością. Rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wielki Post jest doskonała okazją, by podjąć dobrowolną abstynencję w intencji trzeźwości, do czego serdecznie zachęcamy.

 

  1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii.

 

  1. W poniedziałek i wtorek w czasie 40-godzinnego Nabożeństwa odprawiamy Msze św. o 6.30, 7.00, 8.00 i 19.00. Przez cały czas trwania nabożeństwa w bazylice służymy też w konfesjonale. Jest więc okazja, aby ten czas Wielkiego Postu rozpocząć od pojednania z Bogiem. We wtorek na zakończenie nabożeństwa o 18.45 odprawimy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie a następnie odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich a szczególnie naszych Parafian.

 

  1. W środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu odprawiamy Msze św. z obrzędem posypania popiołem o 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i 19.00 w łączności z nowenną do Matki Bożej.

 

  1. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz Post ścisły, który dotyczy wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek na Czwarty Czwartek – czyli filipiński wieczór chwały. Rozpoczęcie Mszą św. o 19.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem o wartości wiary i możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

 

  1. W piątek 24 lutego przypada rocznica agresji rosyjskiej na Ukrainę. W tym dniu we wszystkich kościołach w Polsce będziemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego, po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.

 

  1. Wielki Post jest czasem, gdy wszyscy wierni, każdy na swój sposób, na podstawie prawa Bożego zobowiązani są czynić pokutę. W czasie pokuty nie uczestniczymy w zabawach tanecznych.

 

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne – Droga Krzyżowa w piątki o 18.30. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o 10.00. Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniami Pasyjnymi odprawiamy w niedziele o 16.00.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki które pomogą nam głębiej przeżyć czas Wielkiego Postu , dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.