VII Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe o g. 16.30. Będziemy się modlić o pokój na Ukrainie i na naszej wschodniej granicy.
  1. We wtorek obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła, które przypomina nam, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Cały Kościół modli się wtedy, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.
  1. W środę zapraszamy na różaniec o g. 18.30 i Nowennę do Matki Bożej o g. 19.00, aby upraszać potrzebne łaski i dziękować za Jej szczególną opiekę i modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek na Czwarty Czwartek – czyli Filipiński wieczór chwały. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z modlitwą uwielbienia oraz możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Będzie to także okazja do duchowego przygotowania na zbliżający się okres Wielkiego Postu.
  1. W sobotę 26 lutego nasze świętogórskie sanktuarium włącza się w ogólnopolską modlitwę za ojczyznę. Będziemy prosić razem z Maryją i świętymi patronami Polski, by miłosierny Bóg uchronił nas od wszelkiego zła, abyśmy mogli żyć w pokoju i bezpieczeństwie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy, początek o g. 21.00, a zakończymy mszą za ojczyznę o g. 23.00.
  1. W przyszłą niedzielę 27 lutego w naszej bazylice rozpoczyna się 40-godzinne nabożeństwo, które trwać będzie do wtorku. Niech to nabożeństwo będzie dla nas okazją do przygotowania się do czasu Wielkiego Postu. Poświęćmy ten czas na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Tą niedzielą rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  1. OGŁOSZENIE O REKRUTACJI DO OCHRONKI SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK.    Trwa jeszcze nabór dzieci w wieku od 3 do 6 lat na rok szkolny 2022/2023. Karty zgłoszeń oraz bliższe informacje można uzyskać u siostry Agnieszki  w Ochronce przy ul. Jana Pawła 16 w Gostyniu.
  2. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, polecamy nowe książki, płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów  i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę zabytków na Świętej Górze.