VIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś rozpoczyna się 40-godzinne Nabożeństwo, które trwać będzie do wtorku. Poświęćmy ten czas na spotkanie z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie, aby się umocnić Jego Obecnością. Rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wielki Post jest doskonała okazją, by podjąć dobrowolną abstynencję w intencji trzeźwości, do czego serdecznie zachęcamy.
  1. W poniedziałek i wtorek w czasie 40-godzinnego Nabożeństwa odprawiamy Msze święte o g. 6.30, 7.00, 8.00 i o 19.00. Przez cały czas trwania nabożeństwa w bazylice służymy też w konfesjonale. Jest więc okazja, aby ten czas Wielkiego Postu rozpocząć od pojednania z Bogiem.

We wtorek na zakończenie nabożeństwa o 18.45 odprawimy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie a następnie odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich a szczególnie Parafian.

  1. W środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu odprawiamy Msze św. z obrzędem posypania popiołem o g. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i o 19.00 w łączności z nowenną do Matki Bożej.
  1. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz Post ścisły, który dotyczy wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek odwiedziny chorych od g. 8.00 a wieczorem o 18.30 droga krzyżowa i o 19.00 Msza św. w intencji świętogórskich parafian. Po mszy spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W pierwszą sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o 18.30 i Msza św. ku czci Matki Bożej z procesją.

  1. Wielki Post jest czasem, gdy wszyscy wierni, każdy na swój sposób, na podstawie prawa Bożego zobowiązani są czynić pokutę. W czasie pokuty nie uczestniczymy w zabawach tanecznych.
  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o g. 18.30. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o g. 10.00. Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniami Pasyjnymi odprawiamy w niedziele o g. 16.00.
  1. W związku z działaniami wojennymi na Ukrainie organizujemy zbiórkę pieniędzy na pomoc dla Ukrainy dziś po mszach świętych oraz w środę popielcową. Ponadto w środę popielcową odbędzie się zbiórka darów: zbieramy tylko nowe następujące rzeczy: koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy, kubki termiczne, kosmetyki, środki pomocy medycznej…, a z żywności gotowe dania w słoikach, produkty długoterminowe. Przyjmujemy je w środę popielcową od godz. 7.00 do godz. 20.00. Miejscem zbiórki jest sala oratorium po lewej stronie przy bramie wjazdowej do klasztoru. Bardzo dziękujemy za hojność. Zapraszamy także wolontariuszy, którzy od środy do piątku będą mogli pomóc przy zbiórce darów dla uchodźców. Zapisy u ks. proboszcza. Bardzo prosimy o pomoc.

Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki które pomogą nam głębiej przeżyć czas Wielkiego Postu , dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.