X Niedziela Zwykła

 1. Różaniec dziś o godz. 16.30 a po Mszy św. o 17.00 odprawimy nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Przez całą oktawę procesje eucharystyczne w naszym sanktuarium będą się odbywały po Mszy św. o godz.19.00. Rodziców prosimy o przyjście z dziećmi I komunijnymi oraz dziewczynkami do sypania kwiatów. Prosimy też panów o niesienie baldachimu.

 

 1. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła.

 

 1. W środę wspominamy w liturgii św. Michała Kozala – biskupa i męczennika. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o g. 19.00 by w modlitwie polecać naszą ojczyznę.

 

 1. W czwartek na Świętej Górze o g. 18.00 odbędzie się uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała dla miasta Gostynia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego uczczenia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W piątek obchodzimy Uroczystość  Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W parafii Ducha Świętego zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa o g. 18.00 a po niej wyruszy procesja na rynek pod pomnik Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W piątek podczas mszy św. o g. 19.00 uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Gostyniu im. Józefa Zeidlera śpiewem i muzyką włączą się w liturgię a po Mszy św. odbędzie się krótki koncert w hołdzie swojemu patronowi.

 

 1. W sobotę obchodzimy wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Jest to uroczystość odpustowa w parafii w Piaskach.

 

 1. Informujemy, że rozpoczęły się zapisy na tegoroczną Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wszystkich pragnących wyruszyć na szlak pielgrzymi prosimy o zapisanie się do końca czerwca. Z Gostynia grupa wyruszy 8 lipca. Szczegóły i linki do zapisów na naszej stronie internetowej.

 

 1. Na furcie klasztornej można nabyć książki o tematyce religijnej, prasę katolicką, pamiątki i dewocjonalia. Informujemy, że jest już do nabycia najnowsza płyta z ubiegłorocznej edycji festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

 1. Zapraszamy do kawiarni dla pielgrzymów „PELLEGRINO” znajdującej się w podwórzu klasztornym, gdzie proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto i desery lodowe. Kawiarnia będzie czynna w Niedziele od 10.00 do 17.00.

 

 1. W związku z budową parkingu i ograniczoną ilością miejsc parkingowych zachęcamy do parkowania samochodów na trawie wokół budynku, który znajduje się przed bazyliką oraz na podwórku klasztornym. Bardzo prosimy o cierpliwość i wzajemne zrozumienie oraz o zachowanie ostrożności przy wyjeździe z parkingu.