XI Niedziela Zwykła

 1. Różaniec dziś o godz. 16.30.

 

 1. W środę obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Alojzego Gonzagi. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.

 

 1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na ostatni przed wakacjami Wieczór Chwały. Spotkanie rozpocznie się w czwartek mszą św. o g. 19.00, po niej nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu i rozważaniem o wartości wspólnoty wiary w życiu codziennym.

 

 1. W sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

 1. W niedzielę obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej, jest to uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Podczas każdej mszy świętej  poświęcimy kwiaty róż oraz świece w kształcie róż, które można nabyć na furcie klasztornej.

 

 1. Organizujemy wyjazd do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych do Smolic na modlitewne spotkanie, które ma przygotować nas do koronacji tego obrazu. Wyjazd w sobotę, 1 lipca o godz. 9:00 z parkingu przed bazyliką. Zapisy i szczegóły na furcie klasztornej.

 

 1. Trwają zapisy na tegoroczną Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wszystkich pragnących wyruszyć na szlak pielgrzymi prosimy o zapisanie się do końca czerwca. Z Gostynia grupa wyruszy 8 lipca. Szczegóły i linki do zapisów na naszej stronie internetowej.

 

 1. Organizujemy na Świętej Górze letnie półkolonie dla dzieci w dniach od 10 do 13 lipca. W programie znajduje się wiele ciekawych atrakcji na miejscu i wyjazdowo. Koszt jedynie 60 zł. Przewidujemy 40 miejsc, zapisy na furcie do 5 lipca. 

 

 1. Na furcie klasztornej można nabyć książki o tematyce religijnej, prasę katolicką, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy najnowszą płytę z ubiegłorocznej edycji festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

 1. Zapraszamy do kawiarni dla pielgrzymów „PELLEGRINO” znajdującej się w budynku na podwórzu klasztornym, gdzie proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto i desery lodowe. Kawiarnia będzie czynna w niedziele od 10.00 do 17.00.

 

 1. W związku z budową parkingu i ograniczoną ilością miejsc parkingowych zachęcamy do parkowania samochodów na trawie wokół budynku, który znajduje się przed bazyliką oraz na podwórku klasztornym. Bardzo prosimy o cierpliwość i wzajemne zrozumienie oraz o zachowanie ostrożności przy wyjeździe z parkingu.