XII Niedziela Zwykła – NMP Świętogórskiej

  1. Dziś obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej, jest to uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Podczas każdej mszy świętej poświęcimy kwiaty róż oraz świece w kształcie róż, które można nabyć na furcie klasztornej.

 

  1. Zapraszamy dziś na różaniec połączony z nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.30.

 

  1. We wtorek rozpoczynają się Archidiecezjalne Dni Młodych PARADISO 2023, które potrwają do soboty. W programie konferencje, modlitwa, warsztaty muzyczne, teatralne, filmowe, kulinarne i inne, świadectwa, spotkania z biskupami, koncerty i wiele dobrej zabawy.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 a wcześniej odmawiamy różaniec w int. wszystkich próśb i podziękowań składanych na nowennę.

 

  1. W czwartek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – jest to uroczystość odpustowa na Świętej Górze. Msze Święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 oraz o godz. 19. 00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30 oraz mszę świętą o godz. 19.00 ku czci Matki Bożej z procesją.

 

  1. Trwają zapisy na tegoroczną Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wszystkich pragnących wyruszyć na szlak pielgrzymi prosimy o zapisanie się do końca czerwca. Z Gostynia grupa wyruszy 8 lipca. Szczegóły i linki do zapisów na naszej stronie internetowej.

 

  1. Na furcie klasztornej można nabyć książki o tematyce religijnej, prasę katolicką, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy najnowszą płytę z ubiegłorocznej edycji festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do kawiarni dla pielgrzymów „PELLEGRINO” znajdującej się w budynku na podwórzu klasztornym, gdzie proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto i desery lodowe. Polecamy ciasto z nadzieniem różanym specjalnie upieczone na dzisiejsze święto. Kawiarnia będzie czynna w niedziele od 10.00 do 19.00.