XII Niedziela Zwykła

 1. Różaniec dziś o g. 16.30 a po Mszy św. o g. 17.00 odprawimy nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Przez całą oktawę procesje w naszym sanktuarium będą się odbywały po Mszy św. o g. 19.00. Rodziców prosimy o przyjście z dziećmi I komunijnymi oraz dziewczynkami do sypania kwiatów. Prosimy też panów o niesienie baldachimu.
 2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o g. 19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.
 3. W czwartek obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 4. W czwartek na Świętej Górze o g. 18.00 odbędzie się uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała dla miasta Gostynia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego uczczenia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. W piątek obchodzimy Uroczystość  Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W parafii Ducha Świętego zostanie odprawiona uroczysta msza odpustowa o g. 18.00 a po niej wyruszy procesja na rynek pod pomnik Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę  obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej, jest to uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Msze Święte z obrzędem poświęcenia kwiatów róż lub świec róż odprawiamy o g. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00,  17.00 oraz  o 19.00.
 7. Sobotę to również wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Jest to uroczystość odpustowa w Piaskach.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, która odbędzie się w najbliższą sobotę na spotkanie czcicieli bł. Edmunda Bojanowskiego. Wyjazd z parkingu bazyliki o godz. 5.45, koszt wynosi 60 zł, zapisy na furcie klasztornej.
 9. Zachęcamy młodzież do udziału w Dniach Młodzieży Paradiso, szczegóły na afiszach przed bazyliką.
 10. Organizujemy wyjazd do Kodnia oraz innych sanktuariów Podlasia w terminie 12-16 lipca. Koszt pielgrzymki 700zł. Zapisy na furcie, szczegóły u ks. Dawida.
 11. Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa 10 prowadzona przez ks. Pawła Ogrodnika wyruszy z Opalenicy 5 lipca, do Gostynia dotrze 7 lipca i będzie uczestniczyć w wieczornej Mszy św. na Świętej Górze. Następnego dnia wyruszy z Fary gostyńskiej w dalszą drogę by 15 lipca dotrzeć do Częstochowy. Szczegóły i linki do zapisów na naszej stronie internetowej.
 1. Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.