XIII Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe o 16.30. Będziemy modlić się w intencji rolników upraszając potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże na czas tegorocznych żniw.

 

  1. W poniedziałek obchodzimy w Kościele święto św. Tomasza Apostoła.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o g. 19.00 poprzedzoną różańcem.

 

  1. W czwartek wspominamy w liturgii bł. Marię Teresę Ledóchowską, patronkę dzieł misyjnych Kościoła w Polsce. W tym dniu w Katedrze Poznańskiej w rozpocznie się mszą świętą 89 Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa 10 prowadzona przez ks. Pawła Ogrodnika wyruszy z Opalenicy 5 lipca, do Gostynia dotrze w piątek 7 lipca i będzie uczestniczyć w wieczornej Mszy św. na Świętej Górze. Następnego dnia o 6.30 wyruszy z Fary gostyńskiej w dalszą drogę by 15 lipca dotrzeć do Częstochowy. Zapisy są wciąż dostępne – od 3 lipca wyłącznie poprzez formularz grupowy.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek lipca. W piątek od g. 8.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze z naszej parafii z Komunią św. Wieczorem adoracja Najśw. Sakramentu od 18.30 z okazją do spowiedzi św. a o 19.00 Msza św. w intencji świętogórskich parafian.

 

  1. W sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli .

 

  1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujące do sakramentu małżeństwa odbędą się przy parafii farnej w Gostyniu w dniach od 17-22 lipca. Spotkania odbędą się w Domu Katolickim od 19.15. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 

  1. Na furcie klasztornej można nabyć książki o tematyce religijnej, prasę katolicką, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy najnowszą płytę z ubiegłorocznej edycji festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do kawiarni dla pielgrzymów „PELLEGRINO” znajdującej się w budynku na podwórzu klasztornym, gdzie proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto i desery lodowe. Kawiarnia będzie czynna w niedziele od 10.00 do 19.00.