XIII Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy dziś o 16.30 na różaniec połączony z nabożeństwem czerwcowym.

 

  1. W środę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – jest to uroczystość odpustowa na Świętej Górze. Msze Święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 oraz o godz. 19. 00 połączona z nowenną do Matki Bożej. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej.

 

  1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Św. Wieczorem od 18.30 okazja do spowiedzi w bazylice. W sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30 i msza święta ku czci Matki Bożej z procesją.

 

  1. We wtorek rozpoczynają się Archidiecezjalne Dni Młodych PARADISO 2022, które potrwają do soboty. W programie konferencje, modlitwa, warsztaty muzyczne, teatralne, filmowe i inne, świadectwa, spotkania z biskupami, koncerty i wiele dobrej zabawy.

 

  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa 10 prowadzona przez ks. Pawła Ogrodnika wyruszy z Opalenicy 5 lipca, do Gostynia dotrze 7 lipca i będzie uczestniczyć w wieczornej Mszy św. na Świętej Górze. Następnego dnia wyruszy z Fary gostyńskiej w dalszą drogę by 15 lipca dotrzeć do Częstochowy. Szczegóły i linki do zapisów na naszej stronie internetowej.
  2. Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy szczególnie nasze najnowsze wydawnictwa przygotowane z okazji jubileuszu kanonizacji św. Filipa Neri oraz płyty świętogórskich kompozytorów.  Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.