XIV Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30. Będziemy modlić się w intencji rolników upraszając potrzebne łaski i Błogosławieństwo Boże na czas tegorocznych żniw.

 

  1. W środę wspominamy w liturgii bł. Marię Teresę Ledóchowską, patronkę dzieł misyjnych Kościoła w Polsce. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem.

 

  1. Również w środę w Katedrze Poznańskiej rozpocznie się mszą  świętą 88 Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa 10 prowadzona przez ks. Pawła Ogrodnika wyruszy z Opalenicy 5 lipca, do Gostynia dotrze w czwartek 7 lipca i będzie uczestniczyć w wieczornej mszy św. na Świętej Górze. Następnego dnia wyruszy z Fary gostyńskiej w dalszą drogę by 15 lipca dotrzeć do Częstochowy. Szczegóły i linki do zapisów na naszej stronie internetowej.

 

  1. W piątek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli .

 

  1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujące do sakramentu małżeństwa odbędą się przy parafii farnej w Gostyniu w dniach od 25-30 lipca o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 

  1. Pamiętajmy podczas wakacyjnych wyjazdów o tym, aby znaleźć czas na codzienną modlitwę i uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii. Prosimy także, abyśmy przychodzili do świątyni w stosownym stroju.

 

  1. Jak widzimy, rozpoczął się kolejny etap prac renowacyjnych w prezbiterium naszej Bazyliki. Podjęcie tego zadania jest możliwe dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolskiego Konserwatora Zabytków i samorządów lokalnych. Dziękujemy także za wasze ofiary składane na ten cel. Prace potrwają do października.

 

8. Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy szczególnie nasze najnowsze wydawnictwa przygotowane z okazji jubileuszu kanonizacji św. Filipa Neri oraz płyty świętogórskich kompozytorów.  Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.