Wniebowzięcie NMP

  1. We wtorek uroczystości odpustowe połączone z dożynkami Powiatu Gostyńskiego. Msze święte odprawiamy o 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 15.00 i 17.00. Podczas każdej mszy św. będziemy święcić bukiety kwiatów i ziół. O godz. 12.00 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa pod przew. bpa Grzegorza Olszowskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej. Podczas tej mszy św. poświęcone będą bukiety ziół, ziarno dla rolników i zaczyn na chleb dla piekarzy. Po mszy odbędzie się obrzęd dożynkowy z dzieleniem chleba, a następnie występy zespołów artystycznych, wystawa sprzętu rolniczego, konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz prezentacja lokalnych produktów pod hasłem: „Dobre Smaki Powiatu”. Szczegółowy program uroczystości zamieszczony jest na afiszach. Z powodu trwających prac budowlanych na parkingu przed bazyliką, zostanie przygotowany teren na parking za murami klasztornymi. Wjazd na teren parkingu bramą za murem klasztornym w kierunku Drzęczewa.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o g. 19.00 by Maryi zawierzać naszą Ojczyznę i wszystkie nasze intencje.

 

  1. W czwartek wspominamy w liturgii św. Jacka a w piątek bł. Sancję Szymkowiak, której sanktuarium znajduje się w Poznaniu w kościele św. Rocha.

 

  1. W sobotę rozpoczynają się uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Szczegółowy program odpustu znajdziemy na afiszach.

 

  1. Z żalem zawiadamiamy, że w piątek zakończyła bieg życia śp. Stanisława Woźnica, mama naszego współbrata, ks. Leszka Woźnicy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszej bazylice w poniedziałek o godz. 13.00 a następnie ciało zostanie złożone na cmentarzu w Kunowie.

 

  1. Dziś oraz w tygodniu na furcie, można nabyć książki, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy nasze wydawnictwa: płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni „PELLEGRINO”. Dziś czynna od 10.00 do 19.00. Proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto i desery lodowe.