XIX Niedziela Zwykła

  1. Dziś Modlitwę różańcową o godz. 16.30, ofiarujemy w intencji naszego narodu, o trzeźwość w naszych rodzinach.

 

  1. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Dominika.

 

  1. We wtorek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

 

  1. W środę obchodzimy liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, w czasie której chcemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

 

  1. W sobotę 13 sierpnia o godz. 18.30 w Gostyńskiej Farze zostanie odprawiona Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a po niej wyruszy procesja różańcowa na Świętą Górę.

 

  1. Zapraszamy na Uroczystości Odpustowe Wniebowzięcia NMP połączone z dożynkami Powiatu Gostyńskiego. Inauguracja odpustu w niedzielę 14 sierpnia dodatkową mszą św. o godz. 19.00 z procesją na cmentarz gostyński. Suma odpustowa zostanie odprawiona  w poniedziałek 15 sierpnia o godz. 12.00 przy ołtarzu polowym. Mszy przewodniczyć będzie ks. bp Aleksander Jazłowiecki, biskup pomocniczy diecezji kijowsko- żytomierskiej. Po Mszy odbędzie się obrzęd dożynkowy z dzieleniem chleba, a następnie występy zespołów artystycznych, wystawa sprzętu rolniczego
    i wojskowego, konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz prezentacja lokalnych produktów pod hasłem: „Dobre Smaki Powiatu”. Szczegółowy program uroczystości zamieszczony jest na afiszach.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w dniach 26-28 sierpnia na rekolekcje ewangelizacyjne o Piśmie Świętym – Kurs Emaus. Szczegóły oraz dane do zapisów dostępne na stronie internetowej Filipińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

 

  1. Dziś oraz w tygodniu na furcie można nabyć książki, pamiątki i dewocjonalia, nasze świętogórskie wydawnictwa: albumy, książki oraz płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana. Polecamy najnowszą płytę z ubiegłorocznej edycji festiwalu zawierającą kolejne premierowe utwory naszego kompozytora Józefa Zeidlera z naszych świętogórskich zbiorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.