XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś odbywa się uroczystość odpustowa w parafii św. Małgorzaty w Gostyniu. Uroczysta suma zostanie odprawiona o godz. 12.30.

 

 1. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30. Będziemy prosić o Boże Błogosławieństwo dla rolników na czas prac żniwnych.

 

 1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem.

 

 1. W sobotę obchodzimy święto św. Marii Magdaleny.

 

 1. W przyszłą niedzielę przed mszą św. odbędzie się krótki koncert lutniowy. Organizatorzy corocznie organizują Festiwal Lutniowy. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Wszystkich czcicieli św. Szarbela zapraszamy na Eucharystię w sobotę 29 lipca o 19.00, podczas której będzie poświęcony olej, którym będziemy naszczać po zakończonej liturgii.   

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę na uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba w Błażejewie w niedzielę 30 lipca. Grupa piesza wyrusza ze Świętej Góry o godz. 6.00, grupa konna o godz. 8.15, a grupa rowerowa o godz. 10.00.

 

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujące do sakramentu małżeństwa odbędą się przy parafii farnej w Gostyniu w dniach od 17-22 lipca. Spotkania odbędą się w Domu Katolickim od godz. 19.15. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 

 1. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie oraz Zamościa, , Zwierzyńca, Lublina i Radomia w terminie od 17 do 20 sierpnia. Zapisy na furcie klasztornej.

 

 1. Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć prasę katolicką, pamiątki i dewocjonalia, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

 1. Kawiarnia dla pielgrzymów „PELLEGRINO” czynna w niedziele od 10.00 do 19.00. Proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto i desery lodowe. Polecamy lody różane.