XVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła w naszym filipińskim kościele w Błażejewie. Suma odpustowa o godz. 12.00.

2. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem.

4. W czwartek obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianneya patrona proboszczów. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwach za swoich duszpasterzy.

5. W sobotę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

6. W niedzielę przypada wspomnienie liturgiczne bł. Edmunda Bojanowskiego. Suma odpustowa w parafii bł. Edmunda Bojanowskiego o godz. 11.00. Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy do Grabonogu na dzień błogosławionego Edmunda w programie m. in. projekcja nowego filmu o Błogosławionym. Szczegóły na afiszach. Jest to dzień patronalny Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, posługujących także w naszym Sanktuarium. Wszystkim Siostrom składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze z naszej parafii z komunią św. a wieczorem adoracja Najśw. Sakramentu o 18.30 oraz msza św. o godz. 19.00 na którą szczególnie zapraszamy naszych parafian. W I sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepok. Sercu Maryi o godz. 18.30 oraz na mszę o godz. 19.00.

8. W najbliższy wtorek o godz. 20.00 w auli sł. Bożego ks. Wawrzyńca Kuśniaka odbędzie się bardzo ciekawy wykład pana dra Wojciecha Bogajewskiego nt. „Od powstania wielkopolskiego do mordu katyńskiego”. Serdecznie zapraszamy na to wartościowe i patriotyczne spotkanie.

9. Od 4 do 8 sierpnia trwać będą się Uroczystości Odpustowe Porcjunkuli w Osiecznej. Szczegółowy plan znajduje się na afiszu.

10. Już dziś zapraszamy na Uroczystości Odpustowe Wniebowzięcia NMP połączone z dożynkami Powiatu Gostyńskiego. Inauguracja odpustu w niedzielę 14 sierpnia dodatkową mszą św. o godz. 19.00 z procesją na cmentarz gostyński. Suma odpustowa zostanie odprawiona w poniedziałek 15 sierpnia o godz. 12.00 przy ołtarzu polowym. Mszy przewodniczyć będzie ks. bp Aleksander Jazłowiecki, biskup pomocniczy diecezji kijowsko- żytomierskiej. Szczegółowy program uroczystości zamieszczony jest na afiszach.

11. Dziś oraz w tygodniu na furcie, można nabyć książki, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy nasze wydawnictwa: płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana, albumy oraz nasze czasopismo Świętogórska Róża Duchowna. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.