XVIII Niedziela Zwykła

  1. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. Edmunda Bojanowskiego. Suma odpustowa w parafii bł. Edmunda o 18.00.

 

  1. We wtorek wspominamy w liturgii św. Dominika.

 

  1. W środę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o g. 19.00, w czasie której chcemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

 

  1. W czwartek obchodzimy liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

  1. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia o 18.30 w Gostyńskiej Farze zostanie odprawiona Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a po niej wyruszy procesja różańcowa na Świętą Górę.

 

  1. Zapraszamy na Uroczystości Odpustowe Wniebowzięcia NMP połączone z dożynkami Powiatu Gostyńskiego. Inauguracja odpustu w poniedziałek 14 sierpnia mszą św. o g. 19.00 z procesją na cmentarz gostyński. Suma odpustowa zostanie odprawiona  we wtorek 15 sierpnia o 12.00 przy ołtarzu polowym. Mszy przewodniczyć będzie ks. bp Grzegorz Olszowski, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej. Szczegółowy program uroczystości zamieszczony jest na afiszach.

 

  1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie oraz do Zamościa, , Zwierzyńca, Lublina i Radomia w terminie od 17 do 20 sierpnia. Zapisy na furcie klasztornej.

 

  1. Dziś oraz w tygodniu na furcie, można nabyć książki, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy nasze wydawnictwa: płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana, albumy oraz najnowszy numer naszego czasopisma Świętogórska Róża Duchowna. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni „PELLEGRINO”. Dziś czynna od 10.00 do 19.00. Proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto i desery lodowe.