XX Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy na modlitwę różańcową dziś o 16.30. Modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.

 

  1. Od poniedziałku do czwartku księża Archidiecezji Poznańskiej przeżywać będą na Świętej Górze swoje rekolekcje. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów.

 

  1. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej.

 

  1. W środę, zapraszamy na różaniec i Nowennę do Matki Bożej o g. 19.00, aby Maryi zawierzać naszą Ojczyznę i intencje osobiste.

 

  1. W czwartek obchodzimy święto św. Bartłomieja Apostoła.

 

  1. W sobotę obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. sprawujemy o g. 6.30, 7.00, 8.00 i 19.00. W modlitwie szczególnie pamiętajmy o Ojczyźnie i  Ojcach Paulinach, kustoszach duchowej stolicy Polski.

 

  1. Od piątku 1 września do niedzieli 3 września odbędzie się kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegóły na furcie klasztornej oraz naszej stronie internetowej.

 

  1. W związku z częściowym zamknięciem drogi przed bazyliką, informujemy, że dojazd na parking jest możliwy tylko od strony ul. Nad Kanią. Wjeżdżający od ulicy Jana Pawła II mogą parkować na podwórzu klasztornym i przy ołtarzu polowym za bazyliką – wjazd przez dziedziniec klasztoru.

 

  1. Na furcie można nabyć książki, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni „PELLEGRINO”. Dziś czynna od 10.00 do 19.00. Proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto klasztorne i desery lodowe. Szczególnie polecamy lody różane.