XX Niedziela Zwykła

  1. Dziś rozpoczynamy Uroczystości Odpustowe Wniebowzięcia NMP. O g. 19.00 odprawimy Mszę św., której przewodniczyć będzie bp Aleksander Jazłowiecki, biskup pomocniczy diecezji kijowsko- żytomierskiej. Po Mszy św. wyruszymy na  gostyński cmentarz, by modlić się za naszych zmarłych.

 

  1. Jutro uroczystości odpustowe połączone z dożynkami Powiatu Gostyńskiego oraz świętem Wojska Polskiego. Msze św. sprawujemy o g. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 15.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety kwiatów i ziół. O g. 12.00 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa pod przew. bpa Aleksandra Jazłowieckiego. Podczas tej Mszy Św. poświęcone będą bukiety ziół, ziarno dla rolników i zaczyn na chleb dla piekarzy. Po Mszy odbędzie się obrzęd dożynkowy z dzieleniem chleba, a następnie występy zespołów artystycznych, wystawa sprzętu rolniczego i wojskowego, konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz prezentacja lokalnych produktów pod hasłem: „Dobre Smaki Powiatu”. Szczegółowy program uroczystości zamieszczony jest na afiszach.

 

  1. W środę wspominamy w liturgii św. Jacka a w czwartek bł. Sancję Szymkowiak, której sanktuarium znajduje się w Poznaniu w kościele św. Rocha.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o g. 19.00 by Maryi zawierzać naszą Ojczyznę i wszystkie nasze intencje.

 

  1. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w dniach 26-28 sierpnia na rekolekcje ewangelizacyjne o Piśmie Świętym – Kurs Emaus. Szczegóły oraz dane do zapisów dostępne na stronie internetowej Filipińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

 

  1. W sobotę rozpoczynają się uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Szczegółowy program odpustu znajdziemy na afiszach.

 

  1. Organizujemy pielgrzymkę „ze Świętej Góry do Ziemi Świętej” w lutym przyszłego roku. Szczegółowe informacje na furcie oraz u ks. proboszcza.

 

Dziś oraz w tygodniu na furcie można nabyć książki, pamiątki i dewocjonalia, nasze świętogórskie wydawnictwa: albumy, książki oraz płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana. Polecamy najnowszą płytę z ubiegłorocznej edycji festiwalu zawierającą kolejne premierowe utwory naszego kompozytora Józefa Zeidlera z naszych świętogórskich zbiorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków