XXI Niedziela Zwykła

 1. Różaniec dziś o godz. 16.30 ofiarujemy za dzieci, młodzież i nauczycieli z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.

 

 1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, a we wtorek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, aby Maryi zawierzać naszą Ojczyznę, intencję pokoju na świecie oraz nasze osobiste intencje.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z komunią św. a wieczorem od godz. 18.30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania. O godz. 19.00 odprawimy mszę św. w intencji parafian świętogórskich. Podczas tej mszy udzielimy błogosławieństwa dzieciom i młodzieży na nowy rok szkolny – zachęcamy aby dzieci przyniosły na tę mszę swoje tornistry. Zapraszamy także rodziców i dzieci, które pragną w przyszłym roku przystąpić do I Komunii świętej. Po mszy św. odbędzie się także spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepok. Sercu Maryi o godz. 18.30 i Mszę św. o godz. 19.00 z procesją.

 

 1. Od piątku 1 września do niedzieli 3 września odbędzie się kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegóły na furcie klasztornej oraz na naszej stronie internetowej.

 

 1. We wrześniu nasza Świętogórska Orkiestra Dęta będzie pielgrzymować do Wilna. Odwiedzą też i będą koncertować w hospicjum im bł. ks. Michała Sopoćki prowadzonym przez siostrę Michaelę Rak. W przyszłą niedzielę 3 września, członkowie orkiestry po każdej mszy św. będą zbierali ofiary na wsparcie działalności hospicjum. Zostaną one przekazane podczas pielgrzymki.

 

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystej koronacji obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Uroczystość odbędzie się w sobotę 9 września o godzinie 11.00. Można tez zapisać się na pielgrzymkę autokarem. Szczegóły na furcie klasztornej.

 

 1. W związku z częściowym zamknięciem drogi przed bazyliką, informujemy, że dojazd na parking jest tylko od strony ulicy Nad Kanią. Wjeżdżający od ulicy Jana Pawła II mogą parkować na podwórzu klasztornym i przy ołtarzu polowym za bazyliką – wjazd przez dziedziniec klasztorny.

 

 1. Dziś oraz w tygodniu na furcie, można nabyć książki, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy nasze wydawnictwa: płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

 1. Zapraszamy do naszej kawiarni „PELLEGRINO”. Dziś czynna od 10.00 do 19.00. Proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto klasztorne i desery lodowe. Szczególnie polecamy lody różane.