XXII Niedziela Zwykła

  1. Dziś różaniec o godz. 16.30 ofiarujemy w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynającej nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, aby Maryi zawierzać naszą Ojczyznę i intencje osobiste.

 

  1. W piątek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawiamy o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i o godz. 19.00

 

  1. We wrześniu nasza Świętogórska Orkiestra Dęta będzie pielgrzymować do Wilna. Odwiedzą też i będą koncertować w hospicjum im bł. ks. Michała Sopoćki prowadzonym przez siostrę Michaelę Rak. Dziś członkowie orkiestry po każdej mszy św. będą zbierali ofiary na wsparcie działalności hospicjum. Zostaną one przekazane podczas pielgrzymki.

 

  1. Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystej koronacji obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Uroczystość odbędzie się w sobotę 9 września o godzinie 11.00. Można tez zapisać się na pielgrzymkę autokarem. Szczegóły na furcie klasztornej.

 

  1. Dziś oraz w tygodniu na furcie, można nabyć książki, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy nasze wydawnictwa: płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni „PELLEGRINO”. Dziś czynna od 10.00 do 19.00. Proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto klasztorne i desery lodowe. Szczególnie polecamy lody różane.