XXII Niedziela Zwykła

  1. Różaniec dziś o godz. 16.30 ofiarujemy za dzieci, młodzież i nauczycieli z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, aby Maryi zawierzać naszą Ojczyznę, intencję pokoju na świecie oraz nasze osobiste intencje.

 

  1. W czwartek przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 17.00 w gostyńskiej Farze zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar II wojny światowej a następnie odbędą się uroczystości patriotyczne na gostyńskim rynku. W kościele ten dzień obchodzony jest jako Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z komunią św. a wieczorem od godz. 18.30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania. O godz. 19.00 odprawimy mszę św. w intencji parafian świętogórskich. Podczas tej mszy udzielimy błogosławieństwa dzieciom i młodzieży na nowy rok szkolny. Po mszy św. odbędą się zapisy dzieci do pierwszej komunii św. w roku 2023 a w Sali Oratorium odbędzie się spotkanie informacyjne oraz zapisy dla młodzieży, która chciałaby przyjąć sakrament bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 oraz młodzież starszą, która z różnych powodów dotąd do bierzmowania nie przystąpiła.

 

  1. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepok. Sercu Maryi o godz. 18.30 i Mszę św. o godz. 19.00 z procesją. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. bp Grzegorz Balcerek. Pamiętajmy w modlitwie o drogim solenizancie.
  2. Na Furcie klasztornej można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, książki i czasopisma katolickie oraz dewocjonalia. Polecamy szczególnie najnowszą płytę z Festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich  zabytków.