XXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś w Markowej na Podkarpaciu odbędzie się uroczystość beatyfikacji dziewięcioosobowej rodziny Ulmów, którzy w 1944 roku zostali zamordowani za pomoc Żydom. Wiktoria i Józef Ulmowie, to pierwsze polskie beatyfikowane małżeństwo. To również pierwsze małżeństwo w historii Kościoła, które będzie beatyfikowane z siedmiorgiem dzieci, w tym jednym nienarodzonym.

 

  1. Serdecznie zapraszamy dziś na Różaniec w int. wszystkich chorych i cierpiących w naszych rodzinach o godz. 16.30.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o 19.00 a wcześniej na różaniec w intencji wszystkich próśb i podziękowań. W tym dniu o 18.30 w Gostyńskiej Farze zostanie odprawiona Msza św. ku czci M.B. Fatimskiej a następnie wyruszy procesja na Świętą Górę.

 

  1. W czwartek obchodzimy święto podwyższenia Krzyża Świętego. Mszę o godz. 19.00 odprawimy przy ołtarzu Krzyża Św. w bocznej kaplicy.

 

  1. W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej. Zapraszamy na mszę św. o 19.00, podczas której polecać będziemy wszystkich chorych i cierpiących w naszych rodzinach a po mszy nabożeństwo z błogosławieństwem Najśw. Sakramentem na wzór Lourdes.

 

  1. W bazylice są rozłożone ulotki z informacjami na temat tegorocznego Festiwalu Musica Sacromontana. Zachęcamy do udziału w naszych koncertach, które są nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale także duchowym na wzór spotkań oratoryjnych, które prowadził w Rzymie św. Filip Neri.

 

  1. Na furcie klasztornej można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, książki i dewocjonalia, nasze świętogórskie wydawnictwa: albumy, książki oraz płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.

 

  1. Siostry Służebniczki wraz z fundacją Fabryka Pomysłów serdecznie zapraszają na piknik rodzinny realizowany w ramach projektu: „Śladami Bł. Edmunda” Piknik odbędzie się w ogrodzie Ochronki w Gostyniu przy ul. Jana Pawła II w przyszłą niedzielę od 12.00-17.00. Szczegóły na plakatach.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni „PELLEGRINO”. Dziś czynna od 10.00 do 19.00. Proponujemy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto klasztorne i desery lodowe. Szczególnie polecamy lody różane.