XXIV Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy dziś na różaniec o 16.30.

 

  1. W poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. To dzień imienin arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Czcigodny Solenizant będzie przewodniczył w tym dniu uroczystej Eucharystii w Katedrze o g. 10.00. Polecajmy w modlitwach naszego pasterza, a zwłaszcza prośmy o łaski niezbędne w prowadzeniu Kościoła w Polsce i naszej archidiecezji.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej poprzedzoną modlitwą różańcową o 18.30.

 

  1. W czwartek obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

  1. W sobotę przypada wspomnienie liturgiczne św. o. Pio z Pietrelciny.

 

  1. W przyszłą niedzielę w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

  1. W bazylice są rozłożone ulotki z informacjami na temat tegorocznego Festiwalu Musica Sacromontana. Zachęcamy do udziału w naszych koncertach, które są nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale także duchowym na wzór spotkań oratoryjnych, które prowadził w Rzymie św. Filip Neri.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, oraz nowe pozycje książkowe. Polecamy płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.

 

  1. Nasza kawiarnia „PELLEGRINO” dziś czynna od 10.00 do 19.00. Polecamy dobrą kawę, herbatę, lemoniadę dla dzieci, ciasto klasztorne i desery lodowe, szczególnie lody o smaku róż.