XXIV Niedziela Zwykła

  1. Serdecznie zapraszamy dziś na Różaniec w int. wszystkich chorych i cierpiących w naszych rodzinach o godz. 16.30.

 

  1. We wtorek o godz. 18.30 w Gostyńskiej Farze zostanie odprawiona Msza św. ku czci M.B. Fatimskiej a następnie wyruszy procesja na Świętą Górę.

 

  1. W środę obchodzimy święto podwyższenia Krzyża Świętego. Wieczorem  zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 a wcześniej na różaniec w intencji wszystkich próśb i podziękowań. Mszę o godz. 19.00, którą odprawimy przy ołtarzu Krzyża Św. w bocznej kaplicy.

 

  1. W czwartek obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu przybywa na Świętą Górę Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 10.00 a o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Balcerka połączona z nabożeństwem na wzór sanktuarium w Lourdes. Po mszy św. posiłek i koncert.

 

  1. Od piątku 16 września do niedzieli 18 września odbędzie się kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegóły na furcie klasztornej oraz na naszej stronie internetowej.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki patrona Polski. W tym dniu imieniny obchodzi Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. Pamiętajmy w  modlitwach o solenizancie.

 

  1. W bazylice oraz przy wyjściu można otrzymać programy tegorocznego Festiwalu Musica Sacromontana. Zachęcamy do udziału w naszych koncertach, które są nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale także duchowym na wzór spotkań oratoryjnych, które prowadził w Rzymie św. Filip Neri.
  2. Na furcie klasztornej można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, książki i dewocjonalia, nasze świętogórskie wydawnictwa: albumy, książki oraz płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich  zabytków