XXIX Niedziela Zwykła

  1. Dziś przeżywamy w Kościele Powszechnym Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw za misjonarzy i misjonarki, aby ich głoszenie Ewangelii owocowało wzrostem i rozwojem Kościoła Świętego. Dziś po mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się procesja różańcowa.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji wszystkich próśb i podziękowań.

 

  1. W sobotę obchodzimy święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

  1. We wtorek 31 października zapraszamy dzieci i młodzież z rodzinami na Marsz Wszystkich Świętych. Wyruszymy o 17.30 ze Świętej Góry do kościoła farnego, gdzie zostanie odprawiona msza święta, a następnie w domu katolickim odbędzie się bal. Zachęcamy do przebrania się za ulubionych świętych.

 

  1. Zapraszamy dzieci na Bal u św. Filipa, który odbędzie się dnia 4 listopada (sobota) w godzinach 14-17 w auli w klasztorze. Bilety w cenie 15 zł do nabycia na naszej furcie klasztornej. Liczba miejsc ograniczona. 

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

  1. W uroczystość „Wszystkich świętych” oraz w weekend poprzedzający ten dzień  na większości cmentarzy w całej Wielkopolsce, będzie już po raz piętnasty przeprowadzona Zbiórka Powstańcza. Hasło przewodnie „Wrzuć dla dobra sprawy, by grób powstańca został wyremontowany!”. Organizatorem głównym tej kwesty jest Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz. W ubiegłym roku kibice Lecha Poznań z Gostynia po raz pierwszy przeprowadzili zbiórkę na cmentarzach parafialnych w Gostyniu oraz Pępowie. Udało się wówczas uzbierać blisko 9,5tys zł w wyniku czego wyremontowali dwa pomniki na Gostyńskim cmentarzu oraz oznaczyliśmy sześć kolejnych Mogił Powstańców Wielkopolskich ( 4 w Gostyniu oraz 2 w Żytowiecku ). W tym roku kwestę chcą przeprowadzić na cmentarzach parafialnych w Pępowie i Krobi 1 listopada, a w Gostyniu 29 października oraz 1 listopada. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej  akcji.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia prasę katolicką, pamiątki ze Świętej Góry, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

 

  1. Nasza kawiarnia PELLEGRINO czynna dziś od 10.00 do 19.00. Polecamy prawdziwą włoską kawę, rozgrzewające herbaty i klasztorne ciasto.