XXIX Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy dziś w Kościele w Polsce 22 dzień papieski pod hasłem: Veritatis Splendor (Blask Prawdy). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia. Po mszach świętych młodzież z naszego duszpasterstwa zbiera ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Co roku obejmuje ona swoją opieką blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Dziś też przed bazyliką nasi gostyńscy piekarze proponują kremówki papieskie

 

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się w naszej bazylice tradycyjna procesja różańcowa.

 

  1. We wtorek obchodzimy święto św. Łukasza, ewangelisty. To dzień modlitw za lekarzy, pielęgniarki i pracowników Służby Zdrowia.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji wszystkich próśb i podziękowań, które wpływają na Nowennę.

 

  1. W sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

 

  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światową Niedzielę Misyjną. Modlić się będziemy za misjonarzy i misjonarki, aby ich głoszenie Ewangelii owocowało wzrostem i rozwojem Kościoła Świętego. W niedzielę 30 października gościć będziemy w naszej bazylice o. Henryka Marciniaka ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, który pracuje na misjach na Madagaskarze.

 

  1. W piątek 21 października odbędą się uroczystości upamiętniające 83 rocznicę rozstrzelania przez Niemców 30 obywateli Gostynia i okolicy. O godz. 17.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar egzekucji w Kościele Farnym w Gostyniu a po niej zostaną złożone wieńce na miejscu egzekucji.

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia prasę katolicką, pamiątki ze Świętej Góry, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.