XXV Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 16.30.

 

  1. W środę obchodzimy święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej poprzedzoną modlitwą różańcową o 18.30.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek na Czwarty Czwartek, czyli filipiński wieczór chwały. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Adoracji NS z modlitwą o uzdrowienie. Z uwagi na przygotowania do Festiwalu nabożeństwo odbędzie się w kaplicy rekolekcyjnej w klasztorze.

 

  1. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne św. Pio z Pietrelciny.

 

  1. W sobotę 24 września o godz. 19.00 rozpocznie się XVII Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Podczas pierwszego koncertu zatytułowanego: Obraz i Dźwięk usłyszymy Oratorium Józefa Haydna pt. Stworzenie Świata oparte na opisie z Księgi Rodzaju. Muzyce towarzyszyć będzie plener malarski. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Opolskiej oraz soliści.  Przypominamy, że w  soboty festiwalowe msze święte wieczorne zostaną odprawione wyjątkowo o godz. 18.00.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, oraz nowe pozycje książkowe. Polecamy płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.