XXVI Niedziela Zwykła

  1. Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W komunikacie Rady KEP na dziś czytamy: „Otwartość i solidarność względem cudzoziemca nie są dla chrześcijanina wyłącznie odruchem humanitarnym, lecz nade wszystko praktykowaniem religijnych nakazów, stają się moralną powinnością. […] W centrum naszej uwagi znajdują się zwłaszcza uchodźcy: zarówno przybywający do nas z Ukrainy, jak i z innych naznaczonych przemocą czy niesprawiedliwością regionów świata. W każdym z nich jest obecny Jezus zmuszony, jak w czasach Heroda, do ucieczki, aby siebie ocalić. Jesteśmy wezwani, by w ich twarzach rozpoznać oblicze Chrystusa głodnego, spragnionego, nagiego, chorego, obcego i więźnia, który jest dla nas wyzwaniem…”
  2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz.19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.
  3. W czwartek obchodzimy liturgiczne święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  4. W piątek przypada wspomnienie św. Hieronima, Doktora Kościoła, a w sobotę wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, Doktora Kościoła.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30. Przypominamy, że powodu koncertów festiwalowych Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  6. Rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. W naszej bazylice różaniec odmawiamy przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 16.30. Wszystkie dzieci zapraszamy na spotkania różańcowe z Matką Bożą w każdą sobotę o godz. 11.00.
  7. Wczoraj rozpoczął się XVII Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Dzisiejszego wieczoru zapraszamy na koncert z okazji 400. ROCZNICY KANONIZACJI ŚW. FILIPA NERI. Usłyszymy Litanię do św. Filipa Neri Jozefa Novotnego ze zbiorów świętogórskich i Laudy ze zbiorów Biblioteki Kongregacji św. Filipa Neri w Rzymie. Wstęp wolny.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, pamiątki ze Świętej Góry, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.