XXVII Niedziela Zwykła

  1. Dziś różaniec o 16.30 ofiarujemy w intencji Kościoła świętego i trwającego w Rzymie synodu.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem. Polecać będziemy w modlitwie naszą Ojczyznę oraz wszystkie intencje, które składamy w prośbach i dziękczynieniach.

 

  1. W czwartek obchodzimy święto Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu.

 

  1. W piątek w gostyńskiej farze zostanie odprawiona Msza św. ku Czci M. B. Fatimskiej o godz. 18.30 a po niej wyruszy ostatnia w tym roku procesja na Świętą Górę.

 

  1. W październiku w naszej bazylice odmawiamy różaniec przed wieczorną Mszą św. o g. 18.30, a w Niedziele zapraszamy na różaniec na g. 16.30. Dzieci odmawiają różaniec w soboty o 11.00.

 

  1. W przyszłą Niedzielę przybywa do naszego sanktuarium Pielgrzymka Żywego Różańca z leszczyńskich parafii. O 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po mszy św. odbędzie się procesja różańcowa w bazylice.

 

  1. Informujemy, że Wojewódzki Konserwator Zabytków, opierając się na opinii wielu profesorów i rzeczoznawców, podjął decyzję zezwalającą na wznowienie prac na parkingu przed bazyliką. Gruntownie przebadano odnalezione relikty architektoniczne dawnych zabudowań mieszkalnych, które teraz zostaną odpowiednio zabezpieczone. Budowa parkingu zakończy się do końca roku.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia prasę katolicką, pamiątki ze Świętej Góry, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

 

  1. Również w sezonie jesiennym zapraszamy do naszej kawiarni Pellegrino. Polecamy prawdziwą włoską kawę, rozgrzewającą herbatę i klasztorne słodkości. Pellegrino czynne jest w niedzielę od 10.00 do 19.00.

 

  1. Dziś koncert kończący XVIII Festiwal Musica Sacromontana. Koncert dedykowany Fundacji Zakłady Kórnickie z okazji 100-lecia śmierci Sługi Bożej Jadwigi Zamoyskiej. Usłyszymy utwory Mozarta, Beethovena i Antonio Vivaldiego.