XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś w Kościele w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”.Zapewnienie Jezusa zapisane w Ewangelii wg. św. Jana: „Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10), Papież Jan Paweł II cytuje już w pierwszych wersetach encykliki poświęconej wartości życia. Przypominał, że „Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa”. Po mszach świętych zbieramy ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Co roku obejmuje ona swoją opieką blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Dziś też przed bazyliką nasi gostyńscy piekarze proponują kremówki papieskie.

 

 1. Dziś na mszę św. o godz. 12.00 przybywa Pielgrzymka Różańcowa z leszczyńskich parafii. Po mszy św. odbędzie się procesja różańcowa.

 

 1. W środę obchodzimy święto św. Łukasza, ewangelisty. To dzień modlitw za lekarzy, pielęgniarki i pracowników Służby Zdrowia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00. Modlić się też będziemy w intencji Ojczyzny naszej i pokoju na świecie.

 

 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących poznawać historię tekstu biblijnego oraz rozważać Słowo Boże na spotkania Oratorium Biblijnego w pierwsze i trzecie środy miesiąca. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 20:15 w sali Opalińskich w klasztorze.

 

 1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek na wieczór modlitwy pt. Ja Jestem Prawdą. Po wieczornej Mszy św. konferencja i nabożeństwo Eucharystyczne. Natomiast w dniach 26-28 października zapraszamy na spotkania formacyjne kursu Nowe Życie. Szczegóły na profilu Facebook Filipińskiej SNE.

 

 1. W sobotę 21 października odbędą się uroczystości upamiętniające 84 rocznicę rozstrzelania przez Niemców 30 obywateli Gostynia i okolicy. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar egzekucji w Kościele Farnym w Gostyniu a po niej zostaną złożone wieńce na miejscu egzekucji.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światową Niedzielę Misyjną. Modlić się będziemy za misjonarzy i misjonarki, aby ich głoszenie Ewangelii owocowało wzrostem i rozwojem Kościoła Świętego. Po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się w naszej bazylice tradycyjna procesja różańcowa.

 

 1. Zapraszamy dzieci na Bal u św. Filipa, który odbędzie się dnia 4 listopada (sobota) w godzinach 14-17 w auli w klasztorze. Bilety w cenie 15 zł do nabycia na naszej furcie klasztornej. Liczba miejsc ograniczona. 

 

 1. Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

 1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia prasę katolicką, pamiątki ze Świętej Góry, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.

 

 1. Nasza kawiarnia PELLEGRINO czynna dziś od 10.00 do 19.00. Polecamy prawdziwą włoską kawę, rozgrzewające herbaty i klasztorne słodkości, dziś szczególnie zapraszamy na kawę i papieskie kremówki.