XXX Niedziela Zwykła – Poświęcenie kościoła

  1. Dziś obchodzimy liturgiczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki modlimy się za wszystkich fundatorów i dobrodziejów, którzy wspierają nas w utrzymaniu i renowacji naszej Bazyliki. Także dziś razem z naszymi klerykami modlimy się o nowe powołania do naszej kongregacji.

 

  1. We wtorek 31 października zapraszamy dzieci i młodzież z rodzinami na Marsz Wszystkich Świętych. Wyruszymy o 17.30 ze Świętej Góry do kościoła farnego, gdzie zostanie odprawiona msza święta, a następnie w domu katolickim odbędzie się bal. Zachęcamy do przebrania się za ulubionych świętych.

 

  1. Nowenna do Matki Bożej zostanie odprawiona wyjątkowo we wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny by polecać wszystkie jej trudne sprawy.

 

  1. W środę 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej Bazylice odprawiamy wg porządku niedzielnego. Procesja żałobna na gostyńskim cmentarzu rozpocznie się o godz. 14.00 przy górnej bramie a zakończy się Mszą koncelebrowaną przez duszpasterzy gostyńskich parafii. Świętogórska procesja do podziemi odbędzie się o godz. 16.00.

 

  1. W uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 12.00 do północy Dnia Zadusznego można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny dla dusz zmarłych przebywających w czyśćcu, za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Także każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie także zwyczajnych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza.

 

  1. W uroczystość „Wszystkich świętych” na większości cmentarzy w całej Wielkopolsce, będzie już po raz piętnasty przeprowadzona Zbiórka Powstańcza. Organizatorem głównym tej kwesty jest Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz. W ubiegłym roku kibice Lecha Poznań z Gostynia po raz pierwszy przeprowadzili zbiórkę na cmentarzach parafialnych w Gostyniu oraz Pępowie. Udało się wówczas uzbierać blisko 9,5tys zł w wyniku czego wyremontowano dwa pomniki na Gostyńskim cmentarzu oraz oznaczono sześć kolejnych mogił Powstańców Wielkopolskich ( 4 w Gostyniu oraz 2 w Żytowiecku ). Zbiórka odbędzie się 1 listopada na cmentarzach parafialnych w Pępowie i Krobi i Gostyniu. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej  akcji.

 

  1. W czwartek w Dzień Zaduszny odprawiamy Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 8.00 i 9.00 oraz o godz. 19.00, po której odbędzie się procesja i modlitwa za zmarłych spoczywających w podziemiach naszej bazyliki.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z Komunią św. od godz.. 8.00. Zapraszamy na mszę o godz. 19.00 szczególnie naszych świętogórskich parafian – po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 

  1. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach oraz odprawiamy w ich intencji przez cały miesiąc Msze święte o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Wymienianki można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia prasę katolicką, pamiątki ze Świętej Góry, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Polecamy kalendarze świętogórskie na rok 2024. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.