XXX Niedziela Zwykła

  1. Dziś przeżywamy w Kościele Powszechnym Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw za misjonarzy i misjonarki, aby ich głoszenie Ewangelii owocowało wzrostem i rozwojem Kościoła Świętego. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Henryka Marciniaka ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, który opowie nam o pracy misyjnej a po Mszy Św. będzie zbierał ofiary na dzieło misji.

 

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji wszystkich próśb i podziękowań. Również podczas środowej nowenny nasz kleryk Oskar  otrzyma strój duchowny. Będziemy modlić się, aby wzrastał na drodze do kapłaństwa w naszym Oratorium.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Czwarty Czwartek, czyli Filipiński Wieczór Chwały. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 – adoracja Najśw. Sakramentu z rozważaniem Pisma Świętego.

 

  1. W piątek obchodzimy święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

  1. W poniedziałek 31 października zapraszamy dzieci i młodzież z rodzinami na Mszę świętą o godz. 17.30, a po niej na marsz wszystkich świętych do fary, następnie w Domu Katolickim odbędzie się radosne spotkanie. Zachęcamy do przebrania się za ulubionych świętych.

 

  1. We wtorek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej bazylice odprawiamy wg. porządku niedzielnego. Procesja żałobna na gostyńskim cmentarzu rozpocznie się o godz. 14.00 przy górnej bramie, a zakończy się Mszą Świętą, którą odprawią duszpasterze gostyńskich parafii. Świętogórska procesja do podziemi odbędzie się o godz. 16.00.

 

  1. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach, za których modlimy się codziennie o godz. 18.30 i odprawiamy w ich intencji Msze Święte o godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

  1. Rozpoczynamy zbiórkę ciepłej odzieży dla żołnierzy w Ukrainie, którzy podejmują walkę w obronie swojej ojczyzny. Kurtki, bluzy oraz koce można przynieść na furtę od poniedziałku do piątku.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, książki katolickie oraz pamiątki ze Świętej Góry oraz nasze wydawnictwa i płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.