XXXI Niedziela Zwykła

  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 by modlić się w intencji naszej ojczyzny razem z kapłanami Polskiej Federacji Księży Filipinów, którzy uczestniczyć będą od poniedziałku do czwartku  w rekolekcjach w naszym domu rekolekcyjnym.

 

  1. W czwartek obchodzimy święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, z którą związane jest życie chrześcijańskie pierwszych wieków.

 

  1. W piątek wspominamy w liturgii Kościoła św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

  1. W sobotę przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę i wspomnienie św. Marcina z Tours. O godz. 11.00 W gostyńskiej Farze zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, a po mszy św. odbędą się uroczystości na rynku pod pomnikiem Serca Jezusowego. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej. Zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.

 

  1. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

  1. Od następnego piątku 17 listopada po południu do niedzieli 19 listopada trwać będzie cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegóły na furcie klasztornej i na naszej stronie internetowej.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, książki katolickie, pamiątki ze Świętej Góry i nasze wydawnictwa. Są już kalendarze świętogórskie na przyszły rok. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.

 

  1. Gostyńskie kino „Pod Kopułą” zaprasza na film pt. „Oblicze Jezusa” Opowiada on obrazach z wizerunkiem twarzy Chrystusa nie ludzką ręką uczynionych, tj. Całunie Turyńskim i Chuście z Manoppello, a także o najbardziej niezwykłym wizerunku namalowanym ludzką ręką – wileńskim obrazie Jezusa Miłosiernego, który wykazuje zaskakujące do nich podobieństwa. Oblicze Jezusa pokazuje nie tylko duchowy, lecz także ludzki wymiar wizerunków Jezusa oraz wpływ na życie ludzi, którzy dla Oblicza Jezusa dokonują wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Film wyświetlany będzie od 10-14 listopada o godz. 18.15.

 

  1. Nasza kawiarnia PELLEGRINO czynna dziś od 10.00 do 19.00. Polecamy prawdziwą włoską kawę, rozgrzewające herbaty i klasztorne ciasto.