XXXI Niedziela Zwykła

  1. Dziś obchodzimy liturgiczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki modlimy się za wszystkich fundatorów i dobrodziejów, którzy wspierają nas w utrzymaniu i renowacji naszej Bazyliki. Także dziś na zakończenie tygodnia misyjnego gościmy Henryka Marciniaka ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, który opowie nam o pracy misyjnej na Madagaskarze a po Mszy Św. będzie zbierał ofiary na dzieło misji.

 

  1. W poniedziałek 31 października zapraszamy dzieci i młodzież z rodzinami na msze świętą o godz. 17.30, po niej odbędzie się Marsz Wszystkich Świętych do fary, a następnie w domu katolickim odbędzie się radosne spotkanie. Zachęcamy do przebrania się za ulubionych świętych.

 

  1. We wtorek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej Bazylice odprawiamy wg porządku niedzielnego. Procesja żałobna na gostyńskim cmentarzu rozpocznie się o godz. 14.00 przy górnej bramie a zakończy się Mszą koncelebrowaną przez duszpasterzy gostyńskich parafii. Świętogórska procesja do podziemi odbędzie się o godz. 16.00.

 

  1. W uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 12.00 do północy Dnia Zadusznego można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny dla dusz zmarłych przebywających w czyśćcu, za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Także każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie także zwyczajnych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza.

 

  1. Przy cmentarzu gostyńskim Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz przy wejściach na cmentarz organizuje zbiórkę pieniędzy na renowacje grobów powstańców wielkopolskich. W poniedziałek od godziny 10.00 do wieczora i we wtorek 1 listopada od godziny 9.00. Do tej pory udało się wyremontować w całej Wielkopolsce ponad 1000 grobów, kilkanaście pomników oraz oznaczyć ponad  3600 grobów powstańczych.

 

  1. W środę w Dzień Zaduszny odprawiamy Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 8.00 i 9.00 oraz o godz. 19.00 nowenna do Matki Bożej po której odbędzie się procesja i modlitwa za zmarłych spoczywających w podziemiach naszej bazyliki.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z Komunią św. od godz.. 8.00. Zapraszamy na mszę o godz. 19.00 szczególnie naszych świętogórskich parafian. Po mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 

 

  1. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach oraz odprawiamy w ich intencji przez cały miesiąc Msze święte o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Wymienianki można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, książki katolickie oraz pamiątki ze Świętej Góry. Polecamy szczególnie najnowszy numer naszego czasopisma „Świętogórska Róża Duchowna”. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.