XXXII Niedziela Zwykła

  1. Dziś przeżywamy w Kościele 15 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasłem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: To jest zawsze nasz dom. Bliski Wschód to DOM dla tysięcy chrześcijan. Pomoc na miejscu to szansa, by tego DOMU nie porzucać. Prawo do pozostania zawsze będzie przed prawem do emigracji.

 

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie pierwszych polskich męczenników: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach.

 

  1. W piątek wspominamy w liturgii św. Elżbietę Węgierską a w sobotę obchodzimy wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

 

  1. W piątek zapraszamy na XIII Świętogórskie Zaduszki Jazzowe. Wystąpi zespół KINVA z Ukrainy, który wykonuje tradycyjne, etniczne ukraińskie melodie w świeżej jazzowej formie. Początek koncertu o godz. 20.30.

 

  1. Od najbliższego piątku 17 listopada do niedzieli 19 listopada trwać będzie cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegóły na furcie klasztornej i na naszej stronie internetowej.

 

  1. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można jeszcze składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

  1. Na furcie klasztornej można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe oraz pamiątki. Polecamy kalendarze świętogórskie oraz najnowszy numer naszego czasopisma „Świętogórska Róża Duchowna”. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni PELLEGRINO, która dziś czynna  od 10.00 do 19.00. Polecamy prawdziwą włoską kawę, herbaty i klasztorne ciasto.