XXXII Niedziela Zwykła

  1. W środę obchodzimy święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, z którą związane jest życie chrześcijańskie pierwszych wieków. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 by modlić się w intencji naszej ojczyzny razem z kapłanami Polskiej Federacji Księży Filipinów, którzy uczestniczyć będą od poniedziałku do czwartku w rekolekcjach w naszym domu rekolekcyjnym.

 

  1. W czwartek wspominamy w liturgii Kościoła św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

  1. W piątek przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę i wspomnienie św. Marcina z Tours. O godz. 11.00 W gostyńskiej Farze zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, a po mszy św. odbędą się uroczystości na rynku pod pomnikiem Serca Jezusowego. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej. Na ten dzień udzielona jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do udekorowania naszych domów flagami narodowymi.

 

  1. W sobotę wspominamy w liturgii św. Jozafata, biskupa i męczennika.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej bazylice ks. kan. Pawła Skrzypczaka, proboszcza kościańskiej fary, który poprowadzi misje przygotowujące do prowadzenia wieczystej adoracji w kościele św. Małgorzaty. W ramach przygotowania zapraszamy na nabożeństwo 40 godzinne które rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 20.30 i trwać będzie do niedzieli do godz. 11.30 a zakończy się mszą św. w bazylice o godz. 12.00. Nabożeństwo odbędzie się w kaplicy w auli ks. Wawrzyńca Kuśniaka znajdującej się na wewnętrznym dziedzińcu klasztornym.

 

  1. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

  1. W ubiegłą niedzielę gościliśmy o. Henryka Marciniaka ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, który opowiadał nam o pracy misyjnej na Madagaskarze. W imieniu ojca misjonarza dziękujemy za waszą hojność na dzieło misji.

 

  1. Od następnego piątku 18 listopada po południu do niedzieli 20 listopada trwać będzie cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegóły na furcie klasztornej i na naszej stronie internetowej.

 

  1. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, książki katolickie, pamiątki ze Świętej Góry i nasze wydawnictwa. Są już kalendarze świętogórskie na przyszły rok.  Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.