XXXIII Niedziela Zwykła

  1. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego a we wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP.

 

  1. W środę przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów i muzyki kościelnej. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Będziemy się modlić razem z kapłanami naszej archidiecezji, którzy będą uczestniczyć w rekolekcjach w naszym domu rekolekcyjnym.

 

  1. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w najbliższy czwartek na wieczór modlitwy – Ja Jestem Życiem. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 19.00, po niej konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tę ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem. Podczas każdej mszy św. odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

  1. Można jeszcze składać kartki z imionami naszych zmarłych, za których modlimy się w wymieniankach codziennie o godz. 17.30 oraz odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00.

 

  1. Na furcie klasztornej można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe oraz pamiątki. Polecamy nowe kalendarze świętogórskie na rok 2024 oraz najnowszy numer naszego czasopisma „Świętogórska Róża Duchowna”. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.

 

  1. Zapraszamy do naszej kawiarni PELLEGRINO, która dziś będzie czynna  od 10.00 do 19.00. Polecamy prawdziwą włoską kawę, herbaty i klasztorne ciasto.