XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziś także gościmy w naszej bazylice ks. kan. Pawła Skrzypczaka, proboszcza kościańskiej fary, który poprowadzi misje przygotowujące do prowadzenia wieczystej adoracji w kościele św. Małgorzaty.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Razem z nami będą modlić się kapłani uczestniczący w rekolekcjach w naszym domu rekolekcyjnym.

 

  1. W czwartek wspominamy w liturgii św. Elżbietę Węgierską a w piątek bł. Karolinę Kózkównę.

 

  1. W piątek zapraszamy na XII Świętogórskie Zaduszki Jazzowe. Wystąpi Wojciech Myrczek najwybitniejszy polski wokalista jazzowy, któremu będzie towarzyszyć trio, z którym wykona utwory z najnowszej tegorocznej płyty. Początek koncertu o godz. 20.30.

 

  1. W sobotę wraz z młodzieżą z naszego duszpasterstwa „Strych” zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 a zakończy apelem maryjnym o godz. 21.00. Oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu „Błogosławieni”.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tę ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem.

 

  1. Od najbliższego piątku 18 listopada po południu do niedzieli 20 listopada trwać będzie cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegóły na furcie klasztornej i na naszej stronie internetowej.

 

  1. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można jeszcze składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

  1. W gostyńskim kinie „Pod Kopułą” do środy 16 listopada o godz.18:00 wyświetlany jest film o Prymasie Stefanie Wyszyńskim pt. ” PROROK”.

 

  1. Na furcie klasztornej można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe oraz pamiątki. Polecamy kalendarze świętogórskie oraz kalendarze dla dzieci na tegoroczny adwent. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.