Pielgrzymka podopiecznych poznańskich jadłodajni CARITAS

Jadłodajnie są na co dzień prowadzone przez zgromadzenia zakonne – siostry, które każdego dnia oddają swoje serca i czas osobom w trudnej sytuacji życiowej. W jadłodajniach wydawane są ciepłe posiłki i okazyjne wsparcie rzeczowe, ale przede wszystkim jest to miejsce, do którego może przyjść każdy i usiąść przy wspólnym stole, ogrzać się, poprosić o pomoc.

Jako chrześcijanie wierzymy, że pomocy możemy szukać nie tylko u ludzi, dlatego bardzo się cieszymy, że wspólnie z siostrami oraz ich podopiecznymi mogliśmy zanieść nasze intencje przed obraz Matki Bożej Róży Duchownej i modlić się podczas Mszy Świętej w sanktuarium w Gostyniu. Tego dnia towarzyszył nam fragment Ewangelii, jakby wybrany specjalnie z okazji pielgrzymki:

(Łk 21,1-4)Gdy Jezus podniósł oczy, zobaczył, jak bogaci wrzucali swe ofiary do skarbony. Zobaczył też, jak uboga jakaś wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki. I rzekł: „Prawdziwie powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie”.

Ks. Marcin Janecki – Dyrektor Caritas Poznań podziękował Księżom i Braciom Filipinom za piękny dzień i pyszny posiłek!
 
Zdjęcia dzięki uprzejmości: www.caritaspoznan.pl